تفاوت موتوربرق بنزینی و دیزلی

مقایسه موتور برق بنزینی و دیزلی

اگر چه موتوربرق ها در انواع مختلف، دارایی کارایی نهایی یکسان هستند، اما به هر ترتیب تفاوت موتور برق بنزینی و دیزلی نیز در نوع خود قابل توجه بوده و زمانی که در موقعیت مشتری برای خرید یک موتور برق بنزینی اقدام می کنید، باید با در نظر گرفتن این تفاوت ها، خرید درستی را داشته باشید.

تفاوت موتور برق بنزینی و دیزلی چیست ؟

نخستین نکته ای که باید به آن اشاره کنیم، این است که قرار نیست با روشن شدن یک موتوربرق دیزلی، دود و بوی ناخوشایند از آن بلند شده و با وضعیتی روبرو شویم که انگار مقابل یک ماشین دودزای اساسی ایستاده ایم. اما با این همه، استفاده از موتوربرق های بنزینی تا حدودی کم دردسرتر بوده و مزیت های خاص خود را دارد.

بزرگترین تفاوت موتور برق بنزینی و دیزلی که اتفاقا تفاوت آشکار این دو است، نوع سوخت مورد استفاده در این موتوربرق ها می باشد. بدیهی است که در موتوربرق بنزینی از بنزین استفاده شده و برای موتوربرق های دیزلی نیز از سوخت دیزلی استفاده می شود.

قبل از خرید انواع موتور برق با کارشناسان آریان صنعت تماس بگیرید.

اما به جز این ماهیت کارکرد موتوربرق های دیزلی، آن ها را برای صنایع مختلف و همین طور هر جایی که نیاز به میزان برق تولیدی زیاد و حجیم داشته باشد، مناسب می سازد. اما اگر شما به دنبال یک موتور برق برای محیطی نسبتا کوچک تر و غیرصنعتی هستید، موتوربرق های بنزینی برایتان کفایت کرده و نیازی به خرید موتوربرق دیزلی نخواهد بود.

نکته: به یاد داشته باشید که بنزین نرخ به مراتب بالاتری نسبت به دیزل دارد و در صورتی که بخواهیم در پروژه های بزرگ از موتوربرق بنزینی استفاده کنیم، هزینه راه اندازی و کارکرد آن، به مراتب بالا رفته و بهره وری مناسب را نخواهد داشت.

از این ها گذشته، طول عمر موتوربرق بنزینی نسبت به طول عمر موتوربرق دیزلی به مراتب کمتر بوده و به دلیل فشاری که به دستگاه به دلیل استفاده از بنزین یا دیزل وارد می شود، نمی توان در محیط های بزرگ که نیاز به برق خروجی قابل توجهی دارند، از موتوربرق بنزینی استفاده کرد. این نوع موتور برق، زودتر فرسوده شده و علت اصلی آن هم سوخت بنزینی است.

به علاوه سرویس و نگهداری موتوربرق های دیزلی به مراتب کمتر است و به طور کلی می توان گفت که این نوع موتور برق دوام بیشتری داشته و هزینه های جانبی کمتری نیز برای شخص به وجود می آورند.

از طرفی دیگر وزن موتوربرق های بنزینی کمتر بوده و جا به جایی آن ها با راحتی بیشتری صورت می گیرد. در حالی که موتوربرق های دیزلی وزن سنگین تری دارند.

کلام آخر

شما چه تفاوت های دیگری میان موتوربرق بنزینی و موتوربرق دیزلی می شناسید که در بالا به آن ها اشاره نشده باشد؟ این موارد را با کاربران ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 3 میانگین: 3.3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.