موتور برق سه فاز بنزینی

موتور برق سه فاز

موتور برق سه فاز بنزینی ، موتور برقی است که سه موج جداگانه برق متناوب که به صورت متوالی کار می کنند، تولید می کند بنابراین همیشه جریان مداوم انرژی وجود دارد. در دستگاه های سه فاز سطح توان هرگز مانند موتور برق های تک فاز کاهش نمی یابد.

مزایای اصلی موتور برق سه فاز چیست؟

  • این دسته از موتور برق ها در مقایسه با یک موتور برق با قدرت برابر، کوچکتر و سبک تر است.
  • این موتور برق ها در تأمین انرژی با قدرت عمل می کند. سیستم سه فاز بیشترین استفاده را در سراسر جهان دارد.
  • از آنجا که گشتاور این موتور برق ها ثابت است و دچار لرزش کمتری می شوند، کل قدرت لحظه ای نیز ثابت است. یعنی دچار تغییرات نمی شود.
  • از سیم پیچ های موتور برق های سه فاز با کارایی بیشتری استفاده می شود.
  • دستگاه های سه فاز از آنجا که از سه فاز تغذیه می شوند از انواع دیگر دستگاه ها استفاده نمی کنند.
  • در یک دستگاه سه فاز کل قدرت هرگز صفر نیست.
  • به طور کلی ژنراتورهای سه فاز در بخش هایی که به منبع تغذیه مداوم و بدون نقص نیاز هست و وابسته به تجهیزات متقاضی و موتورهای پرقدرت هستند، مورد استفاده قرار می گیرند.
  • برای پاسخگویی به این نیازهای سختگیرانه ، موتور برق هایی که از ولتاژ سه فاز استفاده می کنند دارای سیستمی هستند که می توانند به عنوان یک منبع تغذیه کارآمد، پشتیبانی کنند.
  • اگر می خواهید سیستم برق در مسافت های طولانی پاسخگو باشد، توصیه می کنیم که از موتور برق از نوع سه فاز استفاده کنید. بنابراین ، شما یک انتخاب موثر با بهره وری انرژی بالا خواهید داشت.

تفاوت موتور برق سه فاز بنزینی با تک فاز

این محصولات توانی ثابت دارد ولی برق تک فاز توان آن بصورت لحظه ای تغییر می کند. در واقع در موتور برق های سه فاز بنزینی برق با یک توان ثابت تولید خواهد شد.

دستگاهای سه فاز برای وسایل صنعتی بزرگ کاربرد بیشتری دارد و مناسب است. موتور برق های تک فاز فقط می توانند یک فاز برق خروجی داشته باشند که دائما در حال نوسان است. نوسان های این دستگاه خیلی برای دستگاه های کوچک و خانگی به چشم نمی آید و مشکل ساز نخواهد بود. اما در دستگاه های صنعتی این موضوع بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل در دستگاه های سه فاز برق به صورت سه موج الکتریکی کمک می کند تا توان ثابت بماند.

کاربرد ها 

دستگاه های سه فاز به دلیل لرزش و برق کمتر کارایی های بیشتر دارند. این دستگاه ها در کارخانه ها و واحد های صنعتی کاربرد دارد.

خرید موتور برق های سه فاز بنزینی

قیمت این دستگاه ها با توجه به مدل آن ها، برند، تک فازی یا سه فازی بودن، بنزینی یا دیزلی یا گازسوز بودن متفاوت است. شما باید با توجه به نیاز خود دستگاه مورد نظر را خریداری کنید. اگه به ولتاژ بالت و مداوم نیاز دارید حتما باید از دستگاه های سه فاز استفاده کنید. اما اگر موتور برق را برای استفاده های سنگین نمی خواهید بهتر است است سیستم تک فاز تهیه کنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.