خرید موتور برق

خرید موتور برق

موتور برق تولید کننده برق یا همان مولد برق است که با استفاده از نیروی گشتاوری با هر سوخت یا منبع انرژی تولید برق توسط ژنراتور و‌ تبدیل نیروی مغناطیسی به اکتریسیته انجام میدهد این ساده شده یک. فرایند طولانی با سرعت بالا است. در این مقاله نکاتی که هنگام خرید موتور برق باید به آن توجه شود، شرح داده می شود.

نکات خرید موتور برق 

قبل از اقدام به خرید موتور برق برای خانه، دفتر یا کارخانه خود ، باید اندازه مناسب موتور برق را ارزیابی کنید. این محاسبه ساده است و در نتیجه در وقت ، انرژی و هزینه صرفه جویی خواهید کرد.

 محاسبات به عنوان یک قاعده استاندارد است. شرکت ها میزان خروجی ژنراتور را با وات (W) یا کیلووات (KW) ارزیابی می کنند. فرمول پذیرفته شده وات = ولت X آمپر است. بنابراین ، هنگام خرید یک موتور برق ۵ کیلو وات تحویل ۱۲۰ ولت ، می تواند به شما یک خروجی بدهد.

 

چگونه موتور برق مناسب با کارکرد موردنیاز را خریداری کنیم ؟

لیستی از تمام وسایل برقی را که می خواهید در خانه ، دفتر یا کارخانه خود تأمین کنید، آماده کنید. برای فهمیدن ظرفیت موتور برق مورد نیاز ، مصرف برق را در وات جمع کنید. توجه داشته باشید که لوازم خاصی مانند کولرهای گازی یا موتورهای الکتریکی برای راه اندازی نیاز به وات قابل ملاحظه ای دارند، اما بعداً می توانند با قدرت کمتری کار کنند.

 

همیشه باید سراغ یک مولد ظرفیت بالاتر بروید. اگر تمام وسایل برقی ۵۰۰۰ وات در خانه یا ۲۰۰۰۰۰ وات در کارخانه شما جمع شود ، باید حداقل برای ژنراتور ۷٫۵ کیلووات برای خانه و یک تولید کننده ۳۰۰ کیلووات برای کارخانه خود استفاده کنید.

موتور برق بنزینی چیست؟

موتور برق بنزینی دستگاهی است که در آن ژنراتور نیروی مورد نیاز خود را از طریق موتوری که سوخت بنزین‌ استفاده میکند.

مشخصات موتور بنزینی و موتور برق

امروزه موتور یا engine موتور برق ها با سیستم OHV ساخته میشوند که مزایای زیادی دارد که بارز ترین آن ها سریع تر روشن شدن،ثابت بودن توان در دور بالا،باقی ماندن روغن روی پیستون و‌سیلندر و اسیب ندیدن و ۴ زمانه بودن. به موتور توسط استارت و‌ هندل شک وارد میشود و با یک کاربراتور اکسیژن را با بنزین مخلوط کرده و وارد موتور میکند و توسط شمع و‌ جرقه موتور تا دور ۳۶۰۰دور میرسد.

ژنراتور موتور برق بنزینی چیست ؟

ژنراتور باید سیم پیچی ۱۰۰‎٪ مس داشته باشد HADS, توانایی تامین برقی ثابت در فشار بالا و دارای سیستم AVR (البته سیستم automatic AVR در موتور برق های HADS به کار رفته شده) ژنراتور هایی که توسط موتور برق بنزینی کار میکنند باد ۳۰۰۰ دور باشد دارای ساختار آن زد خورندگی و AU در اوج فشار باشد.

کدام مکانها برای موتور برق بنزینی مناسب تر است؟

موتور برق بنزینی به دلیل اینکه بنزین در همه جا موجود است و دارای صدای کم و صحولت در روشن شدن و وزن خیلی کم نسبت به نمونه های دیگر بهترین گزینه برای منازل و ادارات است، همچنین برای مصارف جوشکاری تا ۲۵۰ آمپر ، چکش تخریب از ۱٫۵ kw تا ۳ کیلووات (موتور برق HADS 8000) و‌مصارفی از این قبیل.

چگونه بفهمیم کدام موتور برق با کیفیت است؟

کاری به هیچ برندی نداریم اما قیمت کم ما بدیل سهولت در خرید و‌جلب رضایت مشتری است و چون معتقدیم فروش بالا،کیفیت بالا، قیمت مناسب، خدمات، گارانتی، وارانتی،cd آموزشی و… شرایطی هستند که آریان صنعت در اختیار مشتریان قرار داده و‌ مقایسه هم به عهده خود مشتریان عزیزمان است.

موتور برق دیزلی چیست؟

موتوربرق دیزلی diesel generator مولد برقی یا ژنراتوری است که با استفاده از یک موتور دیزلی با سوخت گازوئیل و‌نیروی گشتاوری و‌تبدیل انرژی مغناطیسی به الکتریسیته کار میکند.

مشخصات دیزل ژنراتور چیست؟

استفاده از گازوئیل.(hads از موتور دیزلی ۴زمانه که دارای نیروی پایدار در اوج فشار است بهره گرفته)برای هر سیلندر ۱الی ۱.۹ لیتر گازوئیل استفاده میشود، توسط هندل و استارت روشن شده و سوخت و هوا داخل موتور فشرده میشد و شروع بع کار میکند،عمدتا ۱۵۰۰ درو هستند اما در نمونه های کوچک ۲۴۰۰ دور دارد، نسبت به موتور برق بنزینی عمر بیشتر،صدای بیشتر، وزن بیشتر،مصرف سوخت کمتر ، توان بالاتر ، نمونه های خیلی پیشرفته تر ((( در رنج های بالای۱۰کیلوولت)))

ژنراتور موتور برق دیزلی

سیم پیچی ۱۰۰‎٪ مس. دارای AVR. زد خردندگی، جریان برق خالص،ولتاژ ثابت در فشار بالا مریت هایی است که ژنراتور موتور برق دیزلی باید داشته باشد( HADS گارانتی میکند دارای این مزایا است. )

مصارف موتور برق دیزلی

موتور برق دیزل به دلیل مصرف کمتر سوخت توان بالای موتور، استحلاک کمتر ، دور کمتر،وزن بالا ، نومنه های بزرگ تا توان ۲۶۰۰کیلووات سه فازبه طور کلی صنعتی و‌مورد استفاده برای کارگاه ،کارخانه ها،مجتمع های مسکونی،معادن و‌غیره استفاده زیادی دارد.

چگونه باید دیزل ژنراتور خوب را تشخیص داد؟

اگر همکار هستید حتما درخواست وارانتی کنید اگر مشتری هستید از مراکز معتبر خریداری کنید چون باید، لوازم بعضی دیزل ژنراتور ها در توان ۳ الی ۱۰ کیلووات در بازار موجود نیست و‌خیلی ضرر به جیب شما میزند، نکاتی که باید توجه داشته باشید. انژکتور با کیفیت ، پیچ هواگیری قابل دسترس، موتور ۴ زمانه (HADS)ژنراتور ۱۰۰‎٪ مس ، سوکت ۳۰ آمپر، AVR،چرخ بزرگ بادی و‌ دسته.

محاسبه نیروی مورد نیاز

جهت خرید موتور برق ، ابتدا سعی کنید فهرست دقیقی از نیاز خود را تهیه کنید،که بدانید موتور برق برای تهیه چه مقدار برق توان دارد،روی دستگاهی که میخواهید روشن کنید نوشته آمپر،ولتاژ،وات (همان کیلووات)و‌نشانگر مصرف دستگاه است،

فرمول محاسبه نیاز دستگاه  :   آمپر*ولت=وات

توجه :
اگر دستگاه شما الکترو‌موتور دارد برای مثال پمپ،کفکش،فرز،دریل،چکش تخریب،کولر گازی و آبی،بالابر و … نیاز قدرت مورد نظرتان دوبرابر است و‌له مدت ۲الی ۴ ثانیه به توان ۲ برابر به دلیل وجود آمپر اولیه نیاز دارد.

نکته ی مهم

موتور برق بنزینی ۳ کیلووات موتور ۷اسب ۲۱۲ سی سی دارد.
موتوربرق بنزینی۷.۵ کیلووات موتور ۴۲۰ سی سی دارد.
موتور برق بنزینی۸ کیلووات موتپر ۴۵۰ سی سی .
اینکه روی موتور برق نوشته شده XXX8500 نشانگر این نیست که ۸.۵ کیلووات برق میدهد.

مقایسه موتور برق بنزینی و‌ دیزلی

Diesel generator (1دیزل ژنراتور
۲) صدای زیاد
۳) مصرف کمتر و‌سوخت ارزانتر
۴) استحلاک کمتر
۵) مدت زمان کار بیشتر
۶) وزن زیاد
۷) روشن شدن سخت تر در هوای سرد
۸) موتور مستحکم تر
۹) قیمت بیشتر
۱۰) هزینه تعمیر بالا
۱۱) حجم بیشتر
Gasoline generator (12موتور برق بنزینی
۱۳) صدای کم
۱۴) سوخت گران و مصرف بیشتر
۱۵) ساعت کار کمتر
۱۶) وزن سبک و جابه جایی آسان
۱۷) حجم کمتر
۱۸) روشن شدن خیلی راحت در هوای سرد
۱۹) هزینه تعمیر ارزانتر

چند نکته راجع به نگهداری موتور برق

تا اینجا راجع به خرید موتور برق صحبت شد اما بخش مهم دیگر نگهداری است. توصیه های این بخش آرامش خاطر به شما برای زمانی که نیاز به برق دارید میدهد پس با دقت بخوانید.
اولین نکته، سوخت موتور باید حتما سوخت تازه باشه، اکر سوخت مانده باشه باعث‌ میشه موتور خیلی سخت روشن بشه یا درست کار نکنه و به اصطلاح ریپ‌ بزنه و حتی اصلا کار نکنه (اگر دیدید مجبورید که سوخت مدت زیادی داخل باک بمونه از تثبیت کننده استفاده کنید که سوخت را تا ۶ماه قابل استفاده نگه میداره)و‌باعث میشه نیازی به خشک‌کردن باک بعد از اتمام سوخت نداشته باشید.
نکته بعد اینه که موتور برق HADS یا برندهای اورجینال دیگر خاموش کن کمبود روغن داره و‌اگه روغن کم باشه برای جلوگیری از شاتون زدن دستگاه خاموش‌ میشه یا اصلا روشن نمیشه پس (همیشه و‌هرروز روغن را چک‌کنید)که نه مشکلی برای تولید برق خالص پیش بیاد و نه برای موتور، وقتی روغن میریزید داخل دستگاه حتما به نشانگر گژ توجه کنید( برای اولین بار که موتور برق را روشن میکنید کمی روغن دارد ((اما باید روغن بریزید و‌چک‌کنید چون خرابی به بار میاورد )) مهم، همچنین برای اولین بار که دستگاه را روشن میکنید پس از ۳ ساعت کاری روغن را حتما عوض‌کنید.
در مرحله بعد پس از ۸۰ ساعت کار روغن را تعویض کنید.
( محصولات ما CD آموزشی داره حتما پس از خرید آن را با دقت تماشا کنید)که گفتیم به چه نوع روغنی نیاز داره.

نکته مهم

اینکه اکر قراره مثلا بیشتر از ۱۰ روز دیگر از دستگاه استفاده نکنید، شیر بنزین را ببنید و‌دستگاه را روشن کنید تا موتور خشک شه و‌عمر دستگاه پایین نیاد.
موتور برق HADS هادس نیاز به تمرین داره ماهی یکبار روشن کنید و‌۲۰ دقیقه بذارید تا کار کنه، چون هم رطوبت موتور از بین میرود،هم موتور روان می شود و هم باتری شارژ می شود.
اکر مصرف نکردن شما از موتپر برق به ۲ماه رسید از دستگاه بار بگیرید. آخرین نکته هر هفته فیلتر را چک کنید اگر نیاز به تعویض داشت انجام دهید و و اگر کثیف بود آن را با آب و صابون بشویید و بزارید خشک بشه و روغن بزنید و‌ببندید،موتور برق هادس داخل یثباک صافی داره آن را چک کنید هر بار که سوخت گیری انجام میشه تمیز کنید و داخلش رو‌ خالی کنید. شمع را چک کنید معمولا نصبت به ساعت کار باید آنرا عوض‌کرد. موتور برق را در حالت خاموش در فضای بسته نگه دارید. موتور برق را در فضای کاملا بسته به هیچ عنوان روشن نکنید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.