علت برق ندادن موتور برق بنزینی

علت برق ندادن موتور برق بنزینی

همواره خریداران و‌ مصرف کنندگان موتور برق بنزینی مشکلات و‌ سوال های فراوانی در خصوص علت برق ندادن موتور برق یا موتور برق بنزینی دارند. در این مقاله به دلایل برق ندادن موتور برق بنزینی و توصیه ی کارشناسان آریان صنعت در جهت رفع مشکل، پرداخته شده است.

موتور برق بنزینی کارکرده یا دست دوم روشن می شود اما برق نمیدهد؟

در این شرایط بستگی به مدتی دارد که دستگاه خاموش بوده و استفاده نشده، در این شرایط معمولا حوزه القائی الکتریسیته ژنراتور خالی می شود و باید به ژنراتور موتور برق بنزینی شوک داد.

طریقه شوک ‌دادن به ژنراتور موتور برق بنزینی

ابتدا درب ژنراتور موتور برق بنزینی را باز کنید سپس با یک خازن و با یک باتری اتصال مثبت (+) را به مثبت (+) و اتصال منفی (-) را به منفی (-) وصل کنید در حالتی که موتور برق روشن است، همچنین میتوانید شوک را از طریق پریز خروجی دستگاه انجام دهید اما این حالت ریسک پذیر است و شاید باعث شود، خروجی دستگاه از ژنراتور موتور برق بنزینی بسوزد.

موتور برق سالم بوده اما بعد از خاموش و روشن کردن مجدد، برق نمیدهد؟

در بیشتر این شرایط ژنراتور ایراد برقی پیدا کرده است و تعمیر این شرایط برای استفاده کننده موتور برق بنزینی تقریبا غیر ممکن است زیرا نیاز به دستگاه های تست دارید علت پیچیدگی این است که چون آرمیچر با ذغال و رگلاتور در ارتباط است و در یک کانال هستند و این پیچیدگی نیاز به مهارت و تجربه و دستگاه مخصوصی برای تعمیر موتور برق بنزینی دارد.

ایراد ژنراتور موتور برق بنزینی

وقتی آرمیچر موتور را نگه دارد، به اصطلاح آمپر میکشد و به این معنی است که آرمیچر ۱۰۰٪ دچار خرابی شده است اما وقتی موتور در حالت کار است و عادی کار میکند بالشتک خراب است.

موتور برق بنزینی مدت زیادی خواب بوده و روشن نمیشود یا اکبند است روشن می شود ولی برق نمی دهد؟

این حالت شایع ترین حالت برای مصرف کنندگان موتور برق بنزینی است؛ در این حالت به دلیل اینکه سیستم آلیاژی سوپاپ طوری است که کش می آید و نیاز به تنظیم فیلر پیدا کرده است( این مورد برای موتور برق بنزینی هایی که از کیفیت خوبی برخوردار نیستند و یا از کمپانی هایی که کیفیت بالایی ندارد وارد شده اند هم پیش می آیند به این دلیل که موتور برق تولید شده چند سال در انبارشان خواب بوده)

موتور برق بنزینی روشن میشود اما زیر بار خاموش می شود؟

این حالت بازهم نیاز تنظیم فیلر سوپاپ دارد.

موتور برق پس از مدت زیادی کار نکردن همراه با بودن بنزینی داخل باک نیاز به انجام چه کاری دارد؟

به دلیل این که باک رسوب میکند باید تخلیه و توسط تینر ‌شستشو شود، در این حالت به اصطلاح  ژنراتور حالت ژله ای پیدا میکند و باید سرویس، شستشو و یا تعویض شود و‌ بنبست شده، کاربراتور  باید باز شود و با تینر ۲۰۰۰ شسته شود؛ سپس مجدد تینر از لوله بنزین تزریق کنید اما اگر این مراحل جواب نداد باید کاربراتور تعویض شود.

موتور برق به دلیل خرابی شمع روشن نمیشود و تست و اطمینان این حالت؟

توجه داشته باشید وقتی شمع موتور برق بنزینی را تست میکنید یا شمع جرقه نمیرند یا ضعیف است یا به رنگ زرد است و یا جرقه چپ و راست میزند ( باید شکل جرقه موتور برق بنزینی آبی و مستقیم باشد )

تست به این شکل است که باید شمع با وایر از موتور جدا شود؛ سپس هندل زده شود و شمع نزدیک بدنه نگه داشته شود.

 قطعی تابلو موتور برق بنزینی

پیشنهاد میشود وارد تعمیر این قسمت نشوید چون موتور برق بنزینی ۲ فاز است و در هنگام برق گرفتگی تمام کیلووات موتور برق وارد بدن میشود و بسیار کشنده است.

خرابی رگلاتور

وظیفه رگلاتور تقسیم برق است و‌ خرابی که برای آن پیش می آید  ۲ حالت دارد که در هنگام دیده شدن این دو‌ حالت رگلاتور باید تعویض شود، وقتی موتور برق روشن میشود در نمایشگر معمولی یا دیجیتال رو تابلو ولت یا به ۳۰۰ میرسد و یا به ۱۰۰ میرسد.

این اطلاعات صرفا جهت افزایش آگاهی مشتریان و مصرف کنندگان محترم است. مجموعه آریان صنعت امیدوار است که بتواند با ارائه مقالات کاربردی گامی در جهت کمک به مشتریان بردارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 25 میانگین: 3.3]

1 دیدگاه برای “علت برق ندادن موتور برق بنزینی

  1. محسن گفته:

    میشه خواخش کنم دقیقا روش شوک دادن ژنراتور رو از طریق باز کردن درب ژنراتور نمایش بدید تا متوجه بشم که دقیقا منفی و مثبت کجا قرار داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.