مصارف موتور برق در صنعت آبرسانی

مصارف موتور برق در صنعت آبرسانی

یکی از اصول راه اندازی سیستم آبرسانی، وجود نیروی الکتریسیته یا برق است.دانستن ظرفیت های مصارف موتور برق در صنعت آبرسانی بسیار مهم است. در بیشتر مناطق، سیستم برق رسانی شهری وجود ندارد و یا نیروی پیشرانه موتوری یا پکیج موتور پمپ قابل دسترسی نیست و یا شاید خریداری نشده است. در اینگونه شرایط موتور برق حیاتی ترین دستگاه به شمار میرود.

دستگاه های زیر به دلیل دارا بودن الکتروموتور نیاز به موتور برق دارند:

1- شناور
2- کفکش
3- پمپ پیستونی
4- الکتروپمپ
5- کارواش

نکته مهم:

مصارف موتور برق در صنعت آبرسانی این است که در بسیاری از موارد نیاز به موتور برق دیزلی وجود دارد. چون اکثر پمپ ها به توانی بالاتر از ۱۰ کیلووات برق نیاز دارند. اما در مواردی هم که نیروی مورد نیاز پمپ ها کمتر از ۱۰ کیلووات تک فاز است میتواند از موتور برق hads بنزینی استفاده کرد و دستگاه هایی مثل شناور، کفکش، پمپ و غیره را راه اندازی کرد.

چگونه باید نیروی مورد نیاز پمپ ها را ارزیابی کرد؟

بر روی الکتروموتور پمپ ها یک پلاک یا برچسب وجود دارد که نشانگر آمپر و کیلو وات الکترو‌موتور است با استفاده از این اطلاعات به سادگی میتوان انتخاب کرد. برای مثال بر روی پلاک زده شده 1kw شما به موتور برق 2kw نیاز دارید به دلیل وجود آمپر اولیه الکترو‌موتور در هنگام استارت اما لازم به ذکر است این اختلاف KW فقط برای چند ثانیه مورد نیاز است و پس از روشن شده به همان 1kw نیاز است.
نکته مهم دیگر این است که سعی کنید متراژ کابل بین موتور برق و پمپ تا حد ممکن کوتاه باشد چون از توان دستگاه کاسته میشود.

چک‌کردن موتور برق

همیشه باید هواکش، روغن، وایر و شمع دستگاه چک و تمیزکاری شود.نکته دیگر این است در موارد عدم کارکرد و‌آبرسانی اقدام به چک کردن موتور برق توسط مدار دیگر کنید و رفع گیر الکترو موتور پمپ و‌پروانه پمپ را نیز لحاظ کنید.
سعی کنید همیشه از پمپ آب مرغوب و‌ موتور برق HADS که به لحاظ بازدهی بالا و‌ همچنین به لحاظ وجود لوازم برای تعمیر و راه اندازی دارای کیفیت بالا است استفاده کنید.

آریان صنعت تنها نماینده ی فروش موتور برق ارزان با برند هادس در کشور می باشد. برای پرسیدن سوالات تخصصی خود با مشاوران این مجموعه همراه شوید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.