معیار های خرید مولد برق

معیار های خرید مولد برق

موتور برق یا مولد برق چیست؟

قبل از پرداختن به معیارهای خرید مولد برق، در مورد عملکرد کلی دستگاه و انواع آن برای شما مشتریان عزیز توضیح خواهیم داد.دستگاهیست که تولید برق میکند، مولد برق میتواند نیروی مورد نیاز خود را از طریق آب، باد، خورشید و موتورهایی که با سوخت فسیلی کار میکند،تهیه کنند.پس مولدی که نیروی خود را برای تولید برق از یک‌ موتور تهیه میکند موتور برق می گویند،

انواع موتور برق را از نوع سوخت مصرفی انها میتوان تشخیص داد که عبارتند از :

1) موتور برق بنزینی(gasoline generator)
2) موتور برق دیزلی (diesel generator)
3) موتور برق گاز شهری (cng generator)
4) موتور برق گاز مایع(Lpg generator)

تمامی موارد ذکر شده نیروی مکانیکی را به الکتریکی تبدیل میکنند و هر کدام برای شرایط خاصی طراحی شده که با دانش و‌ارزیابی قبلی باید سعی به خرید انها کرد خوشبختانه آریان صنعت طرز استفاده تمامی محصولات خود را در قالب یک ‌CD آموزشی به دست مشتریان عزیز میرساند،

توان موتور برق از معیار های خرید مولد برق

موتور برق ها را با معیار اندازه گیری KW و KVA اندازه گیری می‌کنند، برای مثال موتور برق ۶ کیلووات میتواند یک الکترو‌موتور ۳ کیلووات را روشن کند این تفاوت به دلیل احتساب امپر و استارت اولیه دستگاه است که پس از چند ثانیه به حالت اولیه برمیگردد.

معیار های خرید مولد برق

دیزل ژنراتور(diesel generator) مولد برق دیزلی

مولد برق یا تولید کننده برقی که نیروی مورد نیاز خود را از طریق موتور دیزلی تهیه میکند ( دیزل = مولد ) دیزل ژنراتور میگویند.دیزل ژنراتور ها امروزه در حال پیشرفت روز افزون هستند به از این رو‌ که در سالهای اخیر انقلابی در صنعت الکترونیکی در جهان رخ داده و‌فقط تقسیم بندی دیزل ژنراتورها در موتور و ژنراتور بخش نمیشود تعریف بیشتری راجع به تابلو برق و‌انواع آن، گیت، AVR،انواع رگلاتور، و سایر اجزای ژنراتور و‌سیستم پاشش سوخت واحتراق به گوشتان میرسد.

قدرت دیزل ژنراتور ها از ۳kva تا ۲۶۰۰kva در حال حاضر در بازار موجود است‌و‌بنا به نیاز مشتریان در هر صنعت و‌نیازی که هستند دیزل ژنراتوری مخصوص نیاز انها ساخت و‌تهیه میشود.
اما شما از قبل باید علم به خرید کافی داشته باشید تا پول زیادی که بابت دیزل ژتراتور میپردازید به هدر نرود.حال اینکه چگونه میتوانید از برق مورد نیاز خود اطلاع داشته باشید توضیح مختصری میدهیم.

شما میتوانید با محاسبه کلی از kw و ampere از برق مورد نیاز خود مطلع شوید به این شکل که اگر برای مثال پمپ آبی دارید که ۲ kw است برای استارت اوله نیاز به ۴ kw برق دارد یعنی ۲ برابر.
معیارهای خرید مولد برق که مشتریان باید در هنگام خرید موتور برق به آن واقف باشند را توضیح میدهیم، اما اجازه دهید قبل از آن به شما بند های engine (موتور) و ژنراتور با آلترناتور معرفی کنیم.

ENGINE

کاترپیلار-کامینز-هادس-ولوو-پرکینز-درمن-لوول

Generator

استامفورد-مارکون-مکالته-هادس-لینز-استامفورد پاور

حالا به این نکته توجه کنید اگر شما برای مثال دیزل ژنراتور با موتور HADS . هادس میخواهید خریداری کنید باید از قیمت برند ژنراتور ، کوپله ، تابلو و نوع تابلوی آن مطلع باشید و قیمت هر برندی را جداگانه بدانید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.