رفع عیب دیزل ژنراتور

رفع عیب دیزل ژنراتور

رفع عیب دیزل ژنراتور : از آنجایی که در هنگام استفاده از وسایل برقی ممکن است به یکسری مشکلات برخورد کنید و دیزل ژنراتور یا موتور برق نیز از این قائده مستثنی نیستند بنابراین هر وقت با یکی از دو‌ مشکل زیر رو به روش شدید برای رفع آنها مراحل زیر را طی کنید:

الف) دیزل ژنراتور استارت میخورد اما روشن نمیشود و‌آلارم ECU FAIL میدهد.
ب) دیزل ژنراتور استارت نمی خورد و آلارم ECU FAIL میدهد.

1- ابتدا ولتاژ باتری را چک کنید. اگر مقدار آن کمتر از ۲۲ولت بود و موتور استارت خورد اما روشن نشد (چون توان باتری جهت باز کردن سوزن های برقی موتور کافی نیست) و‌ باید باتری را شارژ کنید.
اگر ولتاژ باتری کمتر از ۲۰ولت بود و موتور اصلا استارت نمی خورد و یا چند بار استارت درگیر میشود ولی توان شوک ‌به موتور را ندارد.

2- در صورتیکه موتور استارت میخورد اما روشن نمیشود ابتدا به آلارم بورد دیزل ژنراتور (( بورد دیسی جهت عیب یابی توصیه میشود)) دقت کنید. در بیشتر مواقع ECU دیزل ژنراتور سالن بوده ولی ((همانطور مه اول شرح دادیم ECU دیزل ژنراتور نقش کنترل و حفاظت پارامترهای موتور دیزل از قبیل دما،فشار و … را دارد)) پارامترهای موتور دیزل ژنراتور دچار مشکل شده و شاید سنسور سنجش پارامترها ایراد پیدا مرده باشد.

اقداماتی در جهت رفع مشکل بالا بودن دمای آب اقداماتی که باید انجام شود:

الف ) چک‌ کردن و اطمینان از سالم بودن ترموستات
ب ) عدم نشتی و سوراخ بودن رادیاتور
ج ) اطمینان از تمیز بودن رادیاتور
د ) چک کردن سالم بودن واتر پمپ
ه ) چک کردن عدم مسدود بودن لوله های آب

۳- موتور استارت میخورد ولی روشن نمی شود و ولتاژ باتری در حد مطلوب ( بالاتر از ۲۲‌ولت است ) و‌تنها ECU و شاید ECU WARNING نوشته میشود. در این موارد ابتدا سر باتری موتور را تماما جدا کنید تا فالتی که بر روی ECU قرار گرفته برطرف میشود) سپس سیمهای CAN BUS (سیم های سفید با خط زرد و سفید با خط طوسی رنگ) را با هم جا به جا نموده و سر باتری را وصل کنید و سپس دکمه استارت را فشار دهید ( موتور روشن نمی شود اما در عوض FALTY که برروی ECU افتاده برطرف میشود) و‌ بعد برق بورد دیزل را قطع کنید و‌سیم های CAN BUS به حالت قبل برگردانید ( اسم انجام این مراحل REST بوردECU میشود ) در این هنگام موتور باید با یک استارت روشن شود.

4- اما اگر بازهم موفق به راه اندازی موتور نشدید به صورت دستی به وسیله یک عدد سیم بوبین ‌استارت موتور را تحریک ‌کنید (مثبت باتری را به بوبین استارت وصل کنید) تا موتور استارت بخورد اگر دیزل ژنراتور روشن شد بعد از مدتی کار کردن آن را خاموش کنید با توجه‌ به اینکه مشکل حل شده میتوانید موتور را با بورد دیزل ژنراتور خاموش و‌ روشن کنید . اگر استارت دستی ( شوک‌بوبین استارت) سبب روشن شدن دیزل ژنراتور نشد‌به احتمال زیاد دچار مشکل در نرم افزار ECU دیزل ژنراتور شده است.

آریان صنعت در تمامی ساعات، پاسخوی سوالات شما در زمینه ی تمام مشکلات احتمالی در خصوص استفاده از موتور برق و موتور برق بنزینی می باشد. این مجموعه تنها نماینده ی فروش موتور برق ارزان با برند هادس در کشور می باشد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

2 دیدگاه برای “رفع عیب دیزل ژنراتور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.