میزان مصرف سوخت موتور برق بنزینی

میزان مصرف سوخت موتور برق بنزینی

میزان مصرف سوخت موتور برق بنزینی، دغدغه ی بسیاری از خریداران این نوع موتور برق است. شاید بسیاری بر این باورند که میزان سوخت مصرفی این دستگاه ها بالا بوده و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه نخواهد بود.

چه موتور برق بنزینی خریداری کنیم که سوخت کمی مصرف کند؟

یا اینکه چه کار کنیم که موتور برق بنزینی سوخت کمتری مصرف کند؟

قبل از هر چیز، هیچ وقت موتور برق بنزینی ۲ زمانه خریداری نکنید زیرا هم استهلاک بالایی دارد و‌ هم مصرف بنزین­­­ این دستگاه ها زیاد است.

نکاتی که باید در هنگام خرید موتور برق بنزینی مناسب با مصرف سوخت پایین توجه شود:

در وحله ی اول به استاندارد بودن دستگاه و کیفیت آن توجه داشته باشید.

در مرحله ی دوم توان موتور برق بنزینی است، موتور برقی که خریداری می کنید حتما باید از توان واقعی برخوردار باشد.  اگر شما موتور برق بنزینی خریداری کرده اید و‌ قرار است 3 کیلو وات(KW) برق تولید کند اما نیاز شما  3.5kw  است؛ در این صورت اگر موتور برق کیفیت بالایی داشته باشد باز هم باید با قدرت هرچه تمام تر تولید برق کند تا جواب گوی مصرف برق شما باشد اما لازم به ذکر است که اگر موتور برق بنزنی کیفیت نداشته باشد چند ساعت یا چند روز بعد فرسوده و‌ار کار می افتد.

اقداماتی که جهت کاهش میزان مصرف سوخت موتور برق بنزینی باید انجام گیرد :

  • استفاده از بنزین با کیفیت از جمله عواملی است که می‌تواند موجب کاهش میزان مصرف سوخت شود. به دلیل اینکه بنزین‌ بی‌کیفیت خاصیت چندانی ندارد و استفاده از آن به شکل ناخواسته کمیت را فدای کیفیت می‌کند.

اما اگر بنزین با کیفیت در دسترس نیست از مکمل بنزین هر چند وقت یک بار استفاده کنید.

  • سرویس منظم موتور برق بنزینی و نگهداری آن در شرایط مناسب است.
  • سیستم احتراق مثل شمع موتور برق بنزینی را همیشه باید تمیز و سالم نگهداری کنید.
  • از دیگر اختلالاتی که موجب افزایش مصرف سوخت موتور برق بنزینی می‌شود، بهینه نبودن کیفیت فیلتر هوای موتور برق است. در واقع تمیز نبودن فیلتر هوای موتور برق بنزینی یا فرسوده شدن آن، روند ورود هوای تازه به درون موتور برق را با اختلال همراه می‌‌کند.

نیاز به توضیح اضافه‌ای نیست که از جمله عوامل مهم دخیل در احتراق مناسب و خالی از اشکال سوخت موتور برق بنزینی، کافی بودن میزان هوا است. از همین رو بهینه نبودن کیفیت فیلتر هوا موجب احتراق ناقص در موتور برق می‌شود و فشار مضاعفی را به موتور برق وارد می‌کند. امری که علاوه بر تولید آلودگی بیشتر میزان مصرف سوخت بالاتری را نیز به همراه خواهد داشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 6 میانگین: 3]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.