راهنمای استفاده از موتور برق

راهنمای استفاده از موتور برق

در این مقاله راهنمای استفاده از موتور برق و راه اندازی و نگهداری آن را برای شما شرح خواهیم داد. استفاده از این دستگاه دارای یکسری اصول می باشد که با رعایت آن ها طول عمر موتور برق افزایش خواهد یافت.

نکات مهم در راهنمای استفاده از موتور برق

الف-مقدار روغن موتور را چک کنید طبق نمودار

راهنمای استفاده از موتور برق

اگر موتور برق صفر است پس از ۳۰ دقیقه استفاده روغن دستگاه را عوض کنید.از روغن مرغوب استفاده کنید.همیشه باید از چسبنگی روغن اطمینان حاصل کنید.در هنگام استفاده همیشه به چراغ کمبود روغن دقت کنید.
ب-دفترچه راهنما را کاملا با دقت بخوانید. برگه گارانتی را چک‌ کنید و از جزئیات آن با خبر باشید.
پ-در باک را محکم ببندید و از عدم نشتی اطمینان حاصل کنید.
ت-مکانی که دستگاه قرار است در انجا روشن شود باید باز باشد.
ث-هیچ یک از سوکت ها نباید وصل باشد در لحظه استارت
ج-شیر بنزین را باز کنید.
چ-ساسات را بکشید.
خ-دکمه ON را فعال کنید.
در هنگام‌خاموش کردن دستگاه تمام سوکت ها را جدا کنید، اجازه دهید ۱دقیقه دستگاه خلاص کار کند، دکمه ONرا غیر فعال کنید و به حالت OFF بگذارید سپس شیر بنزین را ببندید.

نگهداری موتور برق

الف-سوخت موتور حتما باید تازه باشد اگر سوخت مانده باشد باعث این میشود که موتور خیلی سخت کار کند یا به اصطلاح ریپ بزند و خفه کند (اگر دیدید مجبورید که سوخت مدت زیادی داخل باک بماند از تثبیت کننده استفاده کنید که هم باعث میشود سوخت را تا شش ماه قابل استفاده نگه دارد و نیازی به خشک کردن باک پس از اتمام سوخت نداشته باشد )

ب-بجزء مرحله ی اول روشن کردن دستگاه حدودا هر ۸۰ ساعت کار روغن باید تعویض شود.

پ-اگر قرار است چند روزی از دستگاه استفاده نکنید توجه داشته باشید که موقع خاموش کردن دستگاه از کلید استفاده نکنید ، شیر بنزین را ببندید تا خود دستگاه سوخت درون کاربراتور و موتور را استفاده کند تا عمر دستگاه پایین نیاید.
موتور برق هادس نیاز به تمرین داره ماهی یکبار در صورت استفاده نکردن دستگاه را به مدت ۲۰ دقیقه روشن نگه دارید چون هم رطوبت از بین میره هم موتور روان میشه و هم باتری شارژ میشه فیلتر را هم هر هفته چک کنید و رسیدگی لازم را انجام بدهید.

نکته مهم :

نکته ای که در مورد همه موتور برق ها باید بدانید این است، توجه داشته باشید حداقل ۶۰‎٪ توان کل دستگاه را زیر فشار ببرید وگرنه عمر دستگاه کم میشود

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.