نکات ایمنی موتور برق

نکات ایمنی موتور برق

نکات ایمنی موتور برق : قبل از شروع به کار بر روی هر موتور از جمله موتور برق، تمامی اقدامات ایمنی اولیه را به درستی مطالعه و اجرا کنید. عدم رعایت ایمنی ممکن است سبب برخی آسیب های شخصی، آتش سوزی و شوک الکتریکی شود.
نصب درست و اصولی دستگاه موتور برق یکی از مهم ترین موارد در میزان بهره وری و عملکرد موتور برق می باشد.
رعایت اقدامات ایمنی و کنترل اتصالات، نقش موثری در راه اندازی موتور برق را به عهده دارد.
نصب و راه اندازی یک موتور برق باید توسط یک فرد متخصص و با تجربه انجام گردد تا از بروز هرگونه مشکل احتمالی به دور باشد. هنگام راه اندازی باید تمامی اجزای موتور برق به درستی متصل شوند تا از خطراتی از قبیل برق گرفتگی از موتور برق ، سوخته شدن دستگاه، آتش سوزی موتور برق جلوگیری کند.
دستگاه های موتور برق ساعت های طولانی کار می کنند پس نیازمند به نگهداری دائمی می باشند.

 

از مهم ترین نکات ایمنی در راه اندازی یک دستگاه موتور برق عبارتند از:

  • اتصالات مربوطه به سیستم سوخت رسانی باید همواره کنترل گردد.
  • اطمینان کافی از دانستن عدم وجود الکتریسیته ساکن در تانک سوخت
  • مواد اشتعال زا را دور از موتور برق قرار دهید
  • از ریخته شدن سوخت بر روی بدنه موتور برق جلوگیری کنید

نکات ایمنی موتور برق

حتی اگر برق به صورت ناگهانی قطع شود دستگاه های موتور برق می توانند کار کردن بدون اختلال را تضمین کنند. و یا در شرایطی که شما در یک سفر طولانی باشید موتور برق ها و یا سایر مولد های برقی مانند دیزل ژنراتورها می تواند کاربرد بسیار مهمی داشته باشند.

برخی نکات مهم:
الف- سوخت موتور حتما باید تازه باشد اگر سوخت مانده باشد باعث این میشود که موتور خیلی سخت کار کند یا به اصطلاح ریپ بزند و خفه کند (اگر دیدید مجبورید که سوخت مدت زیادی داخل باک بماند از تثبیت کننده استفاده کنید که هم باعث میشود سوخت را تا شش ماه قابل استفاده نگه دارد و نیازی به خشک کردن باک پس از اتمام سوخت نداشته باشد )

ب- به جز مرحله ی اول روشن کردن دستگاه حدودا هر ۸۰ ساعت کار روغن باید تعویض شود.

پ- اگر قرار است چند روزی از دستگاه استفاده نکنید توجه داشته باشید که موقع خاموش کردن دستگاه از کلید استفاده نکنید ، شیر بنزین را ببندید تا خود دستگاه سوخت درون کاربراتور و موتور را استفاده کند تا عمر دستگاه پایین نیاید.

کار با موتور برق هادس نیاز به تمرین دارد ماهی یکبار در صورت استفاده نکردن دستگاه را به مدت ۲۰ دقیقه روشن نگه دارید چون هم رطوبت از بین میرود هم موتور روان میشود و هم باتری شارژ میشود فیلتر را هم هر هفته چک کنید و رسیدگی لازم را انجام بدهید.

نکته مهم :
نکته ای که در مورد همه موتور برق ها باید بدانید این است، توجه داشته باشید حداقل ۶۰‎٪ توان کل دستگاه را زیر فشار ببرید وگرنه عمر دستگاه کم میشود.
در حال حاضر تمامی هتل ها ، بیمارستان ها ، پمپ بنزین ها ، سازمان های ارتباطی، واحد های تولیدی ، ساختمان های تجاری ، مجتمع های تفریحی ، صنایع بزرگ ، تاسیسات اضطراری، کارخانه های استخراج معدن و مراکز داده ای فناوری اطلاعات و ارتباطات و … نیازمند ذخیره برق بدون قطعی می باشند بنابراین یک پشتیبان مانند موتور برق می توانند بسیار پراهمیت باشند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.