توان موتور برق بنزینی

توان موتور برق بنزینی

توان موتور برق بنزینی با واحد اندازه گیری کیلو وات، کاوا و آمپر محاسبه میشود.

استاندارد توان تولیدی موتور برق بنزینی در دستگاه های تک سیلندر از توان ۱ کیلووات الی توان 8 کیلووات اسب بخار است و برای موتور برق های ۲ سیلندر از توان ۹ کیلووات الی ۱۲ کیلووات اسب بخار می باشد.

به این نکته توجه داشته باشید که مدل موتور برق بنزینی را با توان آن اشتباه نگیرید برای مثال توان تولیدی موتور برق بنزینی رایدون RIDON10500 ۸۰۰۰ وات است نه ۱۰۵۰۰ وات .

چگونه بفهمیم توان واقعی موتور برق بنزینی چقدر است؟

این سوال کمی تخصصی است، اما دو راه برای اطمینان از توان واقعی موتور برق وجود دارد :

راه اول : در هنگام خرید به موتور، موتور برق توجه کنید و ببینید چند اسب بخار قدرت دارد و‌ نصف قدرت اسب بخار به کیلووات، توان واقعی ماکزیمم (max) موتور برق است.

راه دوم : میتوانید از فروشنده تاییدیه توان آمپر بگیرید.

نحوه محاسبه توان موتور برق بنزینی مورد نیاز

بر روی تمام دستگاه های برقی یک برچسب یا پلاک مشخصات برقی وجود دارد.

در دستگاه هایی که دارای الکترو موتور هستند به قسمت کیلووات توجه کنید، اگر نوشته شده یک کیلووات (KW) شما بدلیل وجود فشار آمپر اولیه، موتور برق دو کیلووات (KW) نیاز دارید.

اما اگر برای روشنایی از موتور برق استفاده میکنید برای هر ۱ کیلووات، ۱ کیلووات توان موتور برق نیاز دارید.

توان موتور برق در موتور برق AVR ، موتور برق رله ای و ‌موتور برق اینورتری تقریبا متفاوت است این تفاوت بر اساس شکل کارکرد موتور برق بنزینی میباشد.

در موتور برق رله ای، دستگاه به صورت یکنواخت تولید برق انجام میدهد؛ بر این اساس اگر شما کمی بیشتر از حد توان موتور برق بنزینی، برق نیاز داشته باشید، موتور برق به مشکل برمیخورد، در موتور برق اینورتری توان آمپر و‌ فشار اولیه بر روی موتور برق خیلی کم است و موتور برق به راحتی بدون فشار تولید برق انجام میدهد.

توان موتور برق AVR اتوماتیک به این شکل است که اگر کمی بار بیشتر از موتور برق بنزینی بگیرید، موتور برق با کم و‌ زیاد کردن دور موتور و ‌آمپر، توان مورد نیاز شما را تولید می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 2 میانگین: 2.5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonجهت مشاوره تماس بگیرید.